Weberék ki is állíthatják a teljesítési igazolást

Talán még sosem volt Brüsszelnek ilyen olcsón lefizetett ügynöke Magyarországon!

A TISZA Párt elnöke Strasbourgban inkább elmenekült a Mandiner kérdései elől. Párttársa, Tarr Zoltán ugyan ígért válaszokat, de végül ő is eltűnt. Vajon ki hallgattatta el őket?
Forrnak az indulatok a közéletben Kollár Kinga legutóbbi megszólalása után. A TISZA Párt európai parlamenti képviselője egy bizottsági felszólalásában annak örült, hogy Magyarország nem kapja meg az európai uniós forrásokat.
Mi pedig nem vártunk sokáig:
Strasbourgban kaptuk el Magyar Pétert, hogy kérdésekkel szembesítsük.
A TISZA elnöke azonban ezúttal sem mert kérdésekre válaszolni, elfutott kameránk elől.
Tarr Zoltánnal ugyancsak találkoztunk, aki azt ígérte, hogy válaszol majd kérdéseinkre.De erre nem került sor.
Talán Magyar Péter tiltotta meg neki, hogy válaszoljon?
Árulkodó felszólalás az Európai Parlamentben
Az Európai Parlament (EP) költségvetési ellenőrző bizottságának ülésén azt mondta Kollár Kinga, a jogállamisági eljárás hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből 1 milliárd már elveszett.
Kitért arra, a magyar államra ennek súlyos hatásai voltak, példának hozta, hogy nem tudnak infrastruktúra-fejlesztésbe fektetni, és az alapvető szociális szolgáltatásokat se tudja nyújtani, kórházakat lehetett volna felújítani, azonban ez nem történt meg. „A kondicionalitási szabályozás igenis komoly hatást gyakorolt a magyarok mindennapi életére” – fogalmazott, jelezve, politikailag nem biztos a jogállamisági eljárás hatásaiban, „mert a folyamat elvezetett a társadalom radikális polarizálódásához”.
Majd úgy vélekedett, a budapesti kabinet visszaél a helyzettel belpolitikai céljai érdekében, és azt állítja, a Bizottság kettős mércén alapuló érveléssel tartja vissza a forrásokat, mert politikailag motivált az ügyben. „Ha hagyjuk, hogy a politikai engedmények szerepet kapjanak a folyamatban, azt gondolom, valahogy tényleg politikailag motiváltak lesznek a döntések”. S ez elvezethet a magyar kormány pozíciójához.
„A dolog pozitív oldala, hogy a magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket. Én ilyen értelemben nagyon pozitívan tekintek a 2026-os választásra”
– fogalmazott a tiszás EP- és közgyűlési képviselő.